Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna

Zabiegi z medycyny estetycznej wykonywane w naszym gabinecie:

 

Leczenie (likwidacja/ redukcja) zmarszczek mimicznych (kurze łapki, lwia zmarszczka, zmarszczki poziome czoła)

Zabieg polega na precyzyjnym ostrzyknięciu mięśni mimicznych (gł. m.okrężny oka, m. marszczący brwi, m. czołowy) toksyną botulinową w odpowiednim stężeniu i dawce. Dochodzi wtedy do zablokowania zakończeń nerwowych, które zaopatrują ww mięśnie.

Efekt widoczny po ok 3-7 dniach od zabiegu. Czasami potrzebna jest terapia wspomagająca z użyciem kwasu hialuronowego.

Preperat: Botox, Azzalure

 

Leczenie nadpotliwości czoła, dłoni, pach

Zabieg polega na ostrzykni eciu skóry (warstwy właściwej) z użyciem toksyny botulinowej w odpowiednim stężeniu i dawce. Dochodzi wtedy do zablokowania zakończeń nerwowych, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego (zablokowanie wydzielania potu). Efekt ok 3-7 dni po zabiegu.

 

Leczenie bruksizmu

Bruksizm czyli nadmierne, patologiczne zgrzytanie zębami można leczyć wspomagająco terapią z uzyciem toksyny botulinowej poprzez ostrzyknięcie mięśni żwaczy (czasami również m. skroniowego). Efekt widoczny do 14 dni po zabiegu.

 

Leczenie migreny

Wspomagająco z użyciem toksyny botulinowej poprzez ostrzyknięcie głównie mięśnia czolowego.

 

Likwidacja/redukcja bruzd nosowo-wargowych, bruzd wargowo-bródkowych (tzw chomików), zmarszczek palacza

Zabieg polega na iniekcjach z użyciem głównie kwasu hialuronowego (mogą tez być użyte inne rodzaje wypełniaczy- tzw. hydroksyapatyt wapnia lub polikaprolakton- są to stymulatory tkankowe)ddatkowa rola stymulatorów tkankowych jest  pobudzenie skóry do produkcji kolagenu, uzyskując dodatkowy efekt zagęszczonej skóry. Lekarz dostosowywuje rodzaj wypłniacza do stanu skóry i głębokości zmarszczek oraz bruzd.

 

Modelowanie i powiększanie ust, likwidacja doliny czy wolumetria (nadanie objętości) twarzy

to także zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego odpowiedno dobraną techniką zabiegową z dostosowaną gęstością preparatu. Preparaty: kw hialuronowy firmy Stylage, Teoysal, stymalator tkankowy firmy Ellanse, Radiesse.

 

Mezoterapia igłowa twarzy, szyi i dekoltu

Zabieg polega na precyzyjnych nakłuciach skóry z uzyciem cienkiej igły i wprowadzeniu wgłąb skóry odpowiednio dobranych substancji aktywnych. W zależności od wymagań skóry przeprowadza sie od jednego do kilku zabiegów w odstepie 3-4 tygodni. Mezoterapia służy zapobieganiu łysienia, rewitalizacji skóry, pomaga odzyskać odpowiednie nawilżenie skóry, spłyca drobne zmarszczki i blizny.

Preparaty:Linerase (atelokolagen), Skinbooster (stabilizowany HA), Sunekos 200 (HA z aminokwasami), RRS (mezokoktajle), BioExpander (HA), Redensity I(HA)

 

Nici liftingujące i rewitalizujące firmy APTOS

Zabiegi z ich użyciem umożliwiają uniesienie (lifting) tkanek, skorygowanie konturu twarzy, nadanie objętości.

Zabiegi wykonuje lekarz stomatolog Gabriela Białokur.