Aparaty ortodontyczne

System Clear Aligner

to innowacyjna metoda leczenia. Są to przeźroczyste szyny, które pacjent samodzielnie zakłada na zęby. Łączą w sobie zalety aparatów ruchomych i stałych. Są niewidoczne i zdejmowane, zapewniają maksymalny komfort dla pacjenta. Wykonywane metodą termoformowania z użyciem nowej technologii analizy cyfrowej. Można je zdejmować podczas mycia i jedzenia. Są efektywne, czas leczenia krótki i w porównaniu do aparatów invisalign ich cena jest znacznie bardziej przystępna.

 

Aparaty ruchome /wyjmowane/
Aparaty ruchome są samodzielnie zakładane przez pacjenta. Składają się z akrylowej płytki w kolorze wybranym przez pacjenta oraz drucianych elementów utrzymujących części będących źródłem siły działającej na zęby (śruby, sprężyny). Najwłaściwszym momentem ich stosowania jest okres wzrostu dzieci i młodzieży. Czas leczenia aparatami ruchomymi i jego skuteczność są uzależnione od rodzaju wady, wieku pacjenta oraz współpracy pacjenta z lekarzem. Aby oczekiwać pozytywnych wyników leczenia dziecko musi przestrzegać obowiązujących zasad stosowania aparatów ruchomych: czasu noszenia i sposobu korzystania z aparatu.

 

APARATY WYJMOWANE W JAMIE USTNEJ PACJENTA

 

APARAT WYJMOWANY

 

PŁYTKA PODNIEBIENNA Z ŁUKIEM TWARZOWYM

 

WYCIĄG ZEWNĄTRZUSTNY

Aparaty stałe

Aparaty stałe składają się zamków i pierścieni mocowanych do powierzchni zębów za pomocą specjalnych klejów. Elementy aktywne to m.in. sprężyste druty, będących właściwym źródłem siły działającej na zęby. Aparaty stałe wywierają siłę niemal bez przerwy przez cały okres leczenia. Dzięki nim możemy bardzo precyzyjnie ustawić zęby. W zależności od potrzeb leczniczych i estetycznych pacjenta polecane są różne rodzaje zamków ortodontycznych:

  • Metalowe – standardowe
  • Estetyczne – ceramiczne (w kolorze zęba) lub z czystego monokrystalicznego szafiru (przezroczyste zamki),

 

GÓRNY APARAT PORCELANOWY DOLNY APARAT METALOWY

 

GÓRNY APARAT METALOWY

 

GÓRNY I DOLNY APARAT STAŁY

 

ŁUK PODNIEBIENNY

 

APARAT HYRAX

 

MASKA TWARZOWA

To tylko niektóre przykłady aparatów stosowanych w naszym gabinecie.